Travel Bible: Rádce na cesty, který vám ušetří peníze a usnadní cestování

Představovali jste si někdy, že jste dlouho na cestách, navštěvujete své vysněné země a přesouváte se z jednoho kontinentu na druhý? Teď k tomu přidejte, že vás cestování bude stát minimum a nebo dokonce zlepší vaši finanční situaci. Cože? Ťukáte si na čelo? Tak Travel Bible je přímo pro vás.

Petr Novák a Matouš Vinš jsou cestovatelé a digitální nomádi, co si plní sny a cestují po světě. Společně vydali knihu, ve které najdete mnoho užitečných rad, jak si zjednodušit a zpříjemnit své cestování. Dotýkají se citlivých témat, díky nimž většina z nás nepřemýšlí ani o cestování. Strach a finance jsou největšími strašáky, které nás drží zpět. Travel Bible však nabízí mnoho řešení a tipů, jak s nimi zamávat.

20170118-dsc_0514

O čem kniha je? 

Kniha je rozdělena do tří základních částí, které vás provedou od přípravy na cesty až na samotný návrat s výnosem peněz.

Část 1 – Před cestou 

Kde vezmu peníze na cestování? Kdyby letenky nebyly tak drahé… 😦 Tak jdu do toho a co si mám zabalit? Takové otázky se honí před první velkou cestou snad každému. S Travel Biblí se vám přípravy usnadní až se u toho budete usmívat. Nabídne vám tipy, jak sehnat levně letenky (já si zaletěla za 24 Kč do Londýna), kde ušetřit peníze na cesty a jak si zabalit bez zbytečných věcí.

Část 2 – Na cestě

V druhé části řeší, jak šetřit na cestách, proč se učit jazyk, co je to vlastně nomádství a jak si přivydělat na cestách. Pro mě nejzajímavější byla část dobrovolnictví v zahraničí a jak si na cestách přivydělat? Ráda bych se zúčastnila nějakého dobrovolnického projektu v zahraničí (v hledáčku mám Nepál), ale též bych si ráda něco vydělala a přilepšila svůj rozpočet.

Část 3 – Po cestě

V poslední části se zabývají, jak můžete využít své zážitky a díky tomu si našetřit na další cestu. Nechybí poděkovaní a další tipy na skvělé blogy a stránky.

20170118-dsc_0519

Kniha, kterou budete číst před každou cestou

Travel Bible se velmi dobře čte. Pokud však už nějakou dobu cestujete, nejspíš budete mít svůj návod, podle kterého pojedete.

Před čtením knihy jsem věděla, kde a jak seženu levné letenky a ubytování, co si sbalit na cesty a jak se postarat o své finance. Kniha je však nabitá tolika informacemi, užitečnými odkazy a aplikacemi, že si v ní každý něco nového najde. Poté jen záleží, zda některé rady využijete a na nějakou dobu vycestujete. To už Travel Bible za vás neudělá.

travel-bible

10 thoughts on “Travel Bible: Rádce na cesty, který vám ušetří peníze a usnadní cestování

  1. Mohu jen doporučit 🙂 Skvělé tipy na levné letenky a ubytování. Jestli se teprve chystáš na cesty, tak to je snad povinnost :D:D Určitě bys našla i na internetu tipy a rady, ale dost mi pomohla a ráda se vrácím k ní… 🙂

   Like

 1. Zdravím!
  Travel Bibli jsem si přála na Vánoce, a teď je mým nejlepším společníkem tu na Erasmu v Portugalsku. ❤ Ještě něž jsem odletěla, členové mojí rodiny si ji dokonce potají půjčovali. 😀 Jinak já si oblíbila i jejich blog s podcasty. 😊

  Liked by 1 person

  1. Portugalsko moc závidím. Je to krásná země. A máš jejich extra členství? Dost lidí si to chválí a psali i, že to je lepší než kniha 🙂 Já si asi dám dárek k narozeninám 🙂

   Like

 2. Rikala jsem si, zda ma pro me cenu do knizky investovat (verim, ze je skvela, spis jsem ji jednou otevrela a rikala si, ze nevim, nevim…). Ale jestli v ni clovek najde spoustu tipu i tehdy, kdyz uz ma “ty sve” a vi, kde hledat ruzne cesty, tak asi pribude do me knihovny 🙂

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s