Pěšky mezi buddhisty a komunisty

Autor: Ladislav Zibura

Anotace: ,,Ten svět z televize tam někde venku je. Jen si pro něj musíš dojít pěšky.” Takové je motto prince Ládíka, který se tentokrát vydal zdolat Himaláj a probádat údolí čínských a nepálských řek. Ať už excentrický poutník zrovna trpí výškovou nemocí, zachraňuje lidský život, nebo je zatýkán čínskou policií, vše komentuje s humorem. Ziburův příběh je svědectví o lehkosti a nadhledu, s nimiž jde ke světu přistupovat. Chodí pěšky, spí u cizích lidí doma a vloni o tom napsal svou první knihu, která se náhodou stala bestsellerem. Teď se nechal přemluvit, ať napíše i druhou.

20170326-DSC_1607A

Kdo je Ladislav Zibura?

Láďa je český cestovatel, spisovatel a věrný fanoušek AZ kvízu. Na youtube můžete vidět jeho výkon z této soutěže. Možná si říkáte, co to je za blbce? Jeho ,,taktika” byla mimo logické uvažování a beze smyslu. Jestli jste však četli knihu a nebo viděli jeho přednášku, tak chápete jeho smysl pro humor. Mimo televizních soutěží, velmi rád chodí pěšky, objevuje zajímavá místa a pořádá přednášky o cestování.

Proč si přečíst jeho knihu?

Nepřestanete se smát!!! Vtipná a krásně ilustrovaná kniha o nešikovném mladém muži vám vytvoří úsměv na tváři. Doslova, co věta, to perla. Většina zábavných historek však vzniká díky neznalosti a nešikovnosti Ládi a nejčastějším terčem posměchu se stává samotný cestovatel. Umí si ze sebe udělat srandu. Krom humoru, spisovatel detailně popisuje místní přírodu, budovy až po myšlení tamějších lidí. Vtáhne vás tak do knihy až budete šlapat vedle něho.

20170326-DSC_0725-2

Pro koho kniha je? 

Kniha je rozdělena do několik kapitol, které však na sebe nenavazují. Pokud nemáte dostatek času a nebo zapomínáte, co bylo v předchozích kapitolách, tak tato kniha je přímo pro vás. Věřím, že knihu si zamilují i čtenáři cestovatelských a humorných románů. A svoje si najdou i milovníci poezie, jelikož Ladislav doplňuje své vyprávění o básničky, které složil na cestě.

Moje hodnocení knihy: 

Obálka knihy je velkolepě graficky propracovaná a moc se mi líbí. Na pultu knihkupectví se neztratí, naopak bije do očí a nenápadně zastiňuje ostatní knihy.  Vtipné historky doplněné krásnými ilustracemi a poezií mě zahřívaly u srdce a několikrát jsem se nachytala, že se směji nahlas. Kniha je napsána čtivě s humorem a navíc mě obohatila o cenné informace, jelikož autor vložil zajímavosti do textu a na některých stránkách i barevně vyznačil. Kniha předčila mé očekávání a mohu ji jen doporučit.

Navštívit můžete i Ladislavovy přednášky z jeho cest. Byla jsem v Ústí nad Labem a mohu říct, že to stojí, za to. Více informací o termínech najdete na jeho webu. Četl jste knihu a jak se vám líbila? Já budu netrpělivě čekat, kam se Zibura rozhodne cestovat dál. 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s