Tip na výlet: Hurá do Liberce

Přemýšlíte, kam vyrazit o víkendu na výlet? Máte děti a chcete s nimi něco zažít? Nebo si užít romantiku ve dvou? Přináším tipy na celodenní výlet, který jsme uskutečnili z Ústí nad Labem (z mého rodného města) do Liberce.

Nejkrásnější varhany v Česku

První zastávkou byla Panská skála u Kamenického Šenova. Známá je díky pohádce o Pyšné princezně a dnes je nejnavštěvovanějším geologickým útvarem v Čechách. Dětem se určitě zalíbí tvar skály připomínající varhany a z vrcholku budete mít krásný výhled do okolí.

Pod Panskou skálou se nachází lavičky, na které jsme si sedli a chvíli jsme jen pozorovali, jak sluneční paprsky vráží do čedičových sloupců. Naprostý klid a skvělé místo pro piknik, pokud tedy vstanete brzo. Odpoledne byla skála přelidněna.

Botanická zahrada 

Z Panské skály jsme si to zamířili rovnou do Liberce, kde jsme jako první navštívili botanickou zahradu, která je nejstarší v Česku a jejím unikátem je nejstarší pěstovaná bonsaj v Evropě. V pavilonech prezentují třináct odlišných botanických témat a mezi největší ,,atrakce” patří obří leknínovité rostliny Viktorie, na které jsem se nejvíce těšila.

Zoo Liberec

Botanická zahrada a zoo leží hned vedle sebe, takže jsme nemuseli nikam jezdit autem a netlačil nás čas. Za den se to krásně stíhá i s dětmi a mohu vřele doporučit. Většina lidí míří do liberecké zoo, aby viděli bílé tygry, jenž jsou zvláštní formou tygra indického. Bílé zbarvení tygrů je znakem částečného albinismu, který se značí nedostatkem barviva.

Na zoo si vyhraďte 2-3 hodiny času. Zoo není velká, ale určitě má, co nabídnout. Někomu ke štěstí stačí jen krmení kaprů.

20170719-DSC_0292

Ještěd 

Symbol Libereckého kraje vám nabídne jedinečný výhled na všechny světové strany. Na jeho vrcholku leží unikátní stavební dílo, které bylo vybudováno jako hotel a restaurace. Věž byla oceněna několika architektonickými cenami a láká sem turisty z celého světa. Pokud nestíháte nebo jste unaveni, můžete na vrchol vyjet autem, ale rozhodně zahrňte do svého programu. Nebudete litovat… no pokud nebude mlha :/

b8de0d7a-6866-4203-94b7-3ea66cb0eb8f_1316_608_fit

Kafe Kytka 

Kde zakončit krásný den v Liberci a ještě si ho více zpříjemnit? Unikátní koncept Kafé Kytka se nachází v kancelářském prostoru, kde si vychutnáte velmi dobrou kávu a můžete si po občerstvení odnést květinu domů. Kavárna a květinářství v jednom. Že se to k sobě nehodí? Při návštěvě budete velmi překvapeni a rádi se budete vracet. Kouzelné místo.

17155290_432004517146810_7407328876707407454_n
Více najdete zde

Liberec a okolí se mi velice líbí a určitě sem několikrát ještě zavítám. Ráda bych navštívila i jiná místa, máte nějaké své tipy? Podělte se, abych věděla, kam příště naplánovat výlet. Užívejte krásné léto a příště nejspíš už v jiné zemi 😉

Přeji všem krásný den,

Renča

2 thoughts on “Tip na výlet: Hurá do Liberce

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s