Německo: Známý neznámý soused

Podnikla jsem s rodiči týdenní tour po severním Německu, navštívila Neuschwanstein, Moritzburg, Norimberk a každoročně navštěvuji drážďanské trhy. Německo znám spíše z vyprávění než z vlastní zkušenosti. Slyšela jsem o tajemném hradě Frankenstein, o květinovém ostrově, o průzračných jezerech a o nádherné bavorské přírodě. Ne! Opravdu nejsem ten typ člověka, co chce jenom poslouchat. Já to chci vidět, zažít, užít si každý okamžik a vyprávět a předávat dál. A proč jsem si právě vybrala Německo? Vzdálenost, sousedící země nebo levné jízdenky? 

Hrady a zámky

Miluji zámky a hrady. V mnoha částech Německa jsou nejtypičtější architektonickým prvkem krajiny středověké hrady. Z některých zbyly jen malebné trosky, zatímco řada dalších se v průběhu let podrobila modernizaci. Navštívila jsem Neuschwanstein, z kterého jsem byla nadšená a cítila se jako Růženka. A jaké hrady a zámky bych ráda navštívila?

  • Hrad Eltz   • Falkenstein   • Heidelberg  • Hohenzollern  • Schwerin  • Reichsburg
  • Neuschwanstein (navštíveno)  • Moritzburg (navštíveno)

20170424-DSC_0953-2

Německé pivo

Prý každý Němec vypije ročně v průměru 140 litrů piva (Bavoři 240 litrů). Německé pivo mi velmi chutná, ale zatím jsem vyzkoušela jen pár druhů a ráda bych si vybrala nějakého oblíbence.

Masové pochoutky

Ráda piji pivo a někdy mám i chuť na nějakou klobásu nebo jitrnici. Z německých lahůdek jsem si zamilovala bratwursta a bismarcka. Moji však největší slabinou je vepřové koleno. Kdybyste mi řekli, že jedete do Bavorska jen kvůli vepřovému koleni, tak vás budu prosit, abyste mě vzali sebou.

20170423-DSC_0651

Vánoční trhy

Když jsem poprvé navštívila drážďanské trhy, tak jsem si připadala jako Alenka v říši divů. Dřevěné stánky zdobené pohádkovými a vánočními motivy, skřítci, osvětlené domy a stromy. Svařák dostanete do krásných hrníčků, které si za nějaké euro můžete vzít domů. Pro mě krásná vánoční atmosféra. A jaké asi vánoční trhy budou v Norimberku?

Příroda

Hustě zalesněná údolí, průzračně čistá jezera, vodopády a dechberoucí panoramata. Takovou přírodní idylu prý představuje jezero Konigssee v Alpách, jedno z nejkrásnějších a nejčistších jezer v Německu. Je tomu opravdu tak? Je německá příroda opravdu tak krásná a čistá?

20170424-DSC_1018

Všichni jsou už v Berlíně

Kdo se vrátí domů z Berlína, rád vzpomíná na jedinečnou atmosféru, památky a i noční život. Město bylo ovlivňované politickými zemětřeseními dvacátého století, které však stále měnící metropole v sobě zanechává. Z vyprávění si myslím, že Berlín je jedinečné město, ve kterém se prolíná historie s přítomností a to mě velmi na něm láká. Kolik takových měst je?

Romantická stezka v Německu

Tohle je pro mě nejzajímavější z celého Německa. Dlouho si pohrávám s myšlenkou, že si vezmu batoh na záda a vydám se na cesty. Romantická stezka vede od Würzburgu až na jih k Füssenu. Měla bych tak možnost si prohlédnout lesy podél Dunaje a navštívit bezpočet památek a krásných měst. Už bych měla plánovat a učit se německy.

20170424-DSC_1014

Dachau

V bavorském městečku Dachau otevřeli nacisté v roce 1933 první koncentrační tábor, kterým si prošel například spisovatel a malíř Josef Čapek nebo publicista Ferdinand Peroutka. Můj oblíbený spisovatel Arnošt Lustig při transportu smrti do Dachau utekl. Nechci zavírat oči a nechci zapomenout, proto vyhledávám taková místa a snažím se vštěpit nové informace.

“Zapomenout znamená zabít všechny oběti podruhé.”

Na mém seznamu je mnoho míst, které chci navštívit. Ráda bych využila i nějaký pracovní pobyt nebo bydlení u rodiny, jelikož si myslím, že to vám nejvíce dá. Ještě ta němčina – ,,tak krásný jazyk”. A co vy? Proč byste navštívili Německo? Máte nějaký svůj tip?

3 thoughts on “Německo: Známý neznámý soused

  1. V Nemecku jsem zatim byla jen jednou a to asi pred tremi lety. Letela jsem do Munichu a navstivila jsem par mensich mest, kde mam zname. A tenkrat jsem mela tu prilezitost videt Neuschwanstein Castle. Nemcinu jsem nikdy moc nemusela, ale pomalu se to zacina menit. A rada bych se do Nemecka zase podivala. Jeste jsem totiz nebyla v Berline. 🙂

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s