Liebster Award

Internet je plný blogů a videí na nejrůznější témata. Často kvalita se ztrácí pod kvantitou a my končíme své hledání u známých blogů. Liebster Award je ,,ocenění” získané jinými blogery, kdy vás dotyčný nominuje, a pokud nominaci přijmete, tak dále plníte úkoly (viz. the rules). Tím můžete vašim přátelům představit blogy, které rádi čtete a můžete jim pomoci ke zvýšení sledovanosti. A zároveň představíte sebe a svůj blog více čtenářům.

liebster-award-rules

Upřímně se mi do článku moc nechtělo, ale jelikož jsem byla podruhé nominována, bylo mi trochu trapné neodpovědět a nezúčastnit se. Takže mnohokrát děkuji Míše z blogu Zápisník jedné dívky a Terezce z Lifestyle Birdie. Oba blogy jsou úžasné 🙂 Míša vás provede svým každodenním životem v Asii (ten smažený ženšen musím prostě ochutnat), zatímco Terezka vám ukáže nejlepší modní trendy, inspiruje vás svými DIY projecty a zavede vás do krásných míst i mimo ČR. Holky mooooc děkuji, jste opravdu super a já vám držím palce, ať se vám vede v životě. A jaké otázky jste si to připravily?

Zápisník jedné dívky: 

What does make you happy?

Co mě dělá šťastnou? Barvy – barevný podzim a padající listí, bílá pokrývka v zimě a ta prvotní zeleň na jaře. Pohled na krajinu. Můj medvěd, který tak rád běhá po lese a honí lesní zvěř. Fotografie z dětství a z mých cest. Čtení zajímavé knihy v posteli. Game of thrones :D. Vánoční večeře s rodinou. Babiččina krupicová polévka. Řízení auta.  Moje pevná stehna :D. Videa fotky Alberta a Flo. Dětský smích. Historky jedné blondýny. Sraz skvělých lidí… Je toho moc.

What is your favorite place and why?

Oblíbená místa se nemají prozrazovat, ale miluji ho pro ten klid.

What do you do when things do not work out well?

Opravdu zde záleží na situaci. Někdy přenechávám osudu, někdy zas rychle analyzuji a hledám řešení a byl i okamžik, kdy jsem byla na pokraji svých sil.

What is your biggest strength?

Umím si najít i v tom nejhorším něco pozitivního, něco co dává smysl a najdu nějaké poučení pro příště.

What is the number one thing on your bucket list?

Nevím, jestli to je přímo na prvním místě, ale už od malička jsem si přála, stát se dobrovolníkem v Africe nebo v Asii.

How would you describe yourself in three words?

Kreativní prokrastinující snílek.

What do you usually do in your free time?

Velmi ráda chodím s Balloušem ven na procházky, cvičím, hodně čtu, taky někdy lenoším, spím, chodím na výlety, kafíčkuji a nyní jsem se zapojila do dobrovolničení.

What is your motto?

,,Všichni jsme děti okolností, podmínek, prostředí, výchovy, získaných návyků a dědičností, které formují lidi takové, jací jsou a jací vždycky budou.”

What is the goal that you have achieved and you are most proud of?

Přála jsem si bydlet v zahraničí nějakou dobu. Poznat zemi jako místní obyvatelstvo, seznámit se s jejich kulturou a užít si jejich tradice a zvyky. To se mi podařilo. 🙂

What do you like better: mountains or sea?

Nedokážu odpověď :/

 

Lifestyle Birdie: 

Co bys chtěla, prostřednictvím blogu, svým čtenářům sdělit nebo dát?

Máme velmi krásnou zemi, která v sobě skrývá mnoho kouzelných míst. Za hranicemi se toho též mnoho nachází – odlišené kultury, jídla, příroda… A dle mého názoru by byla velká škoda sedět pouze před televizí a nikam se nepodívat.

Co byl Tvůj dětský sen?

Založit si vlastní zoo a stát se spisovatelkou.

Který zážitek si budeš pamatovat do konce života?

Když mě kluk požádal o ruku a uvázal mi stéblo trávy okolo prstu.

Jak bys popsala svůj ideální den?

……………………..

Kdybych sis měla vybrat knižní nebo filmový příběh, ve kterém by si chtěla žít, jaký by to byl (a proč)?

Hra o trůny určitě ne!! Přemýšlím nad Kmotrem, jelikož by mohlo být velmi zajímavé se dostat mezi mafiány a převzít jejich životní hodnoty a jejich smysl života.

Pokud by ses stěhovala a mohla si vzít s sebou jen jednu materiální věc z bývalého domova, jaká by to byla?

Plyšový ježek, kterého jsem dostala od dědy. 🙂

20160907-DSC_0268

A co ještě o mně nevíte? 

 1. Chtěla jsem studovat psychologii. Přijímací zkoušky jsem zkoušela xkrát (ani nevím už kolikrát) a bohužel stále nestuduji. Tenhle rok to byla pro mě konečná!
 2. Mám neustále studené ruce.
 3. Spím vždy s otevřeným oknem. I v zimě!
 4. Moje procházky nevedou po normální cestě. Jestli neprojdu jednou nějakým houštím, tak to byla zbytečná cesta.
 5. Dělala jsem dobrovolníka v onkologickém ústavu.
 6. Tři roky jsem měla vztah na dálku. ( Já v ČR, ON v Anglii)
 7. Miluji horory a především ty staré.
 8. V knihovně si vždy půjčím x knížek a nepřečtu ani půlku z toho.
 9. Mám doma osm kasiček a šest z toho je prázdných.
 10. Často se v noci jen tak projíždím autem.
 11. Sním celou čokoládu na posezení. 20170909-DSC_0267

A teď koho nominovat? Kdybych vám měla představit blogy, které sleduji nejdéle, objevili by se tu jména jako Hand Luggage Only, Luu Over The Ocean, Time to fit,… Já bych vám však ráda představila jiné majitelé blogů a to především z toho důvodu, že většinu osobně znám nebo jsem měla možnost se s nimi setkat.

 • Ejnets vám představí krásy koutků světa. Seznámí vás s úžasným Lisabonem a vtipně popíše své historky z cest. Nyní dělá dobrovolnici v Peru a já se nemohu dočkat, kam nás všude zavede 🙂
 • Kávomilník vás provede těmi nejlepšími kavárnami. Jestli jste se zasekli někde v Praze a máte chuť na dobrou kávu, tak si projděte její blog. Něco se vám určitě zalíbí.
 • Life with Mar-Jein ta by mi dala přes dr…, kdybych ji nenominovala 😀 Janča sleduje, co letí a zavede vás svými články do jejího nejmilovanějšího USA.
 • Pohled za hranice Chile, Švýcarsko, Německo nebo Orlické hory? Blog plný zajímavých článků doplněné krásnými fotografiemi, které vás oslní na první pohled.
 • CzechSouls je blog tří dívek, které milují cestování a poznávání něčeho nového. Moc si přeji navštívit Rumunsko (nj, ten hrabě Dracula) a díky právě článkům z Rumunska jsem holky začala sledovat a moc jim fandím. Jsou tři, takže se nudit rozhodně nebudete. Jednou budete v Rumunsku, v dalším článku zase v USA.
 • Baru Rose se jednoho dne rozhodla změnit svůj život v Praze a odletěla do USA si vyzkoušet, jaké to je být au pair. Jelikož mi je au pairování velmi blízké (pořád se nemůžu zbavit myšlenky, že bych se též vydala do USA), tak velmi ráda čtu její blog a mohu doporučit nejen slečnám, co přemýšlí o au pairování v USA.
 • MoiMeLea Lea nyní studuje v Bristolu vysokou školu, tak ji držme pevně palce. Kouzelné fotografie vás úplně pohltí a nad články se někdy pěkně zasmějete. Lea je skvělá vypravěčka. (Pohled jsem ještě neodeslala :/ :D)
 • I AM DORA tak kam to bude? Cestovatelka s láskou v duši vám ukáže pohádková místa a díky jejím skvělým tipům, nebudete mít hluboko do kapsy. A velmi doufám, že spolu naplánujeme nějaký ten výlet. 🙂
 • Uneseni je blog jedné holky, která píše (nejen) o památkách zapsané na seznamu UNESCO. Často mě rozveselí její fotky s dětmi, které tak zbožňuji.
 • Clarushie je holka modrooká, co nesedí jen u potoka. Je krásná, mladá slečna (můj ročník navíc), co ráda cestuje a objevuje nová místa. Miluji její instagram a především její fotografie z přírody.
 • Výletem za světem převážně blog o cestování, na kterém se však objevují i články ze života. (Tenhle rok nebyl moc šťastný pro mě. Vše, co jsem si naplánovala, tak mi nevyšlo. Za svůj život jsem nikdy necítila takovou úzkost. Zdraví a mé tělo budu dávat ještě chvíli dohromady. Prostě to nebyl můj rok.) Tento blog mi ukázal, že život prostě plyne a věci se dějí a ty věci nemusí být jen dobré. Držím vám pevně palce a věřím, že bude lépe.

Moc ráda vás sleduji, jak vaše instagramy tak i blogy, a přeji vám jen to nejlepší. Co máte za sebou, která místa jste navštívili a jaké máte sny, je velice obdivuhodné. A z toho důvodu jsem se rozhodla pro tyto otázky:

 1. Co vás v životě nejvíce motivuje?
 2. Za co jste vděční?
 3. Co byste řekli svému mladšímu já?
 4. Čeho se nejvíce v budoucnosti obáváte?
 5. S kým a proč byste odjeli do své vysněné země (na vysněné místo)?
 6. Čeho byste se chtěli zbavit?
 7. Na jaké zvíře, byste nikdy v životě nesáhli a proč?
 8. Jaký film nebo kniha by se přiblížila vašemu životu?
 9. Od koho nebo kde jste se nejvíce naučili?
 10. Jakou vaši vlastnost milujete?
 11. Komu a za co byste chtěli poděkovat?

Ještě jednou moc děkuji za nominaci, nakonec jsem to zvládla. Budu ráda za váš upřímný názor a pokud se vám některá má otázka líbí, můžete mi ji zodpovědět v komentářích. Moc by mě zajímali vaše odpovědi 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s